• Constructor: SC VICTOR CONSTRUCT SRL Botoșani
  • Publicitate: SC ACCENT PRINT SRL Suceava
  • Consultanță în managementul proiectului: SCKONSENT SA Iași
  • Audit financiar: Agenția de Audit Financiar AFIL SRL Botoșani

Echipa de implementare a proiectului:

• Manager de proiect – Vodă Luminița
  • Asistent manager – Iacob Loredana
  • Manager achiziţii – Cojocaru Camelia
  • Manager financiar – Săcrieriu Emilia
  • Manageri tehnici – Țigănașu Doina și Ungureanu Cristian
  • Manager juridic – Marian Amalia
  • Manager vizibilitate – Zamfirache Miluca

ISTORICUL MĂNĂSTIRII

Le monastere de Cochula, dep. de Botochani Aflată la 20 de km sud-est de Botoşani şi datând din 1535, Mănăstirea Coşula îşi întâmpină pelerinii şi vizitatorii cu pisania, aflată deasupra uşii de la intrare, „Cu voia Tatălui, cu ajutorul Fiului şi cu săvârşirea Sfântului Duh, a binevoit pan Mateiaş, marele vistiernic de a zidi hramul Sfântului Nicolae, în mănăstirea lui la Miletin s-a început aprilie 23 şi s-a săvârşit în acelaşi an în anul 7043 ( 1535) septembrie 8 zile”.

mai multe

Investim în viitorul tău!
Proiect selectat în cadrul Programului Operațional Regional și cofinanțat de Uniunea europeană prin Fondul European de Dezvoltare Regională
Conţinutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului României
www.inforegio.ro

Pentru informaţii detaliate despre celelalte programe cofinanţate de Uniunea Europeană, vă invităm să vizitaţi www.fonduri-ue.ro